Avustralya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Avustralya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Avustralya gerek mimari eserleri gerekse doğal güzellikleri ile turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Avustralya’nın başkenti Canberra olmasına karşın nüfus bakımından en büyük şehri Sidney’dir. Devletin resmi yönetimi biçimi anayasal monarşidir. Avustralya yüzölçümü bakımından dünya büyüklük sıralamasında altıncı sıradadır. Fakat yüz ölçümünün bu kadar büyük olmasına rağmen nüfus yoğunluğu düşüktür. Nitekim ülke nüfusu sadece 24 milyon seviyesinde kalmıştır. Avustralya nüfusunun önemli bir kısmı genç kitle olduğundan dolayı devlet ülkesindeki gençleri en iyi şartlarda yetiştirip en iyi eğitimi verebilmek için yıllık gelirinin önemli bir kısmını eğitime harcamaktadır.

Avustralya ekonomisinde firmalar genellikle kimya, gıda, madencilik gibi sektörlere uğraşmasına karşın diğer sektörleri de önemsemekte ve astronomi, tıp, mühendislik gibi konularda da geri kalmamaktadır. Avustralya ekonomisinin önemli bir bölümü tarım ve hayvancılık sektörlerine dayanmaktadır. Yeşil alanların çok olması ve insanların büyük ölçüde kırsal sayılabilecek bölgelerde yaşaması halkın bu sektörlere yönelmesini sağlamaktadır. Avustralya devleti yıllık ürettiği ürünlerin beşte birini Asya kıtasındaki ülkelere ihraç etmektedir. En büyük ihracat partnerleri arasında Japonya bulunmaktadır. Öte yandan Avustralya ihtiyacı olan kaynakların çoğunu Amerika’dan tedarik etmektedir.

Avustralya’da Dil Eğitimi: Avantajlar

Avustralya tarihi mekanları ve muazzam sahilleri ile hem turistleri hem de öğrencilerin ilgi odağı olmuştur. Avustralya’nın resmi dili İngilizcedir. Fakat Avustralya halkının kullandığı İngilizcede bir takım aksan farklılıkları ve ek sıfatlar vardır. Bu yüzden turist ve öğrenciler geldikleri ilk birkaç gün alışmakta zorluk çekebilir. Ancak zaman geçtikçe kolaylıkla bu dile alışabilirler.

Avustralya hem yüksek yaşam kalitesi hem de düşük suç oranları ile dikkat çekmektedir.  Bu gibi özellikleri sayesinde Avustralya’daki eğitim kurumları İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başlıca buluşma noktası haline gelmiştir. Avustralya, ülkesinde okuyan öğrenciler için birçok kolaylık yapmaktadır. Bunun başında her ay öğrencilere düzenli olarak maddi destek sağlamakta ve kafe, restoran, alışveriş merkezlerinde öğrenciler için özel indirimler bulunmaktadır.

Avustralya’da dil eğitimi almış bir öğrenci istediği takdirde Avustralya’da haftalık 20 saat çalışarak para kazanabilir. Birçok ülkede iş imkanının kısıtlı olmasından dolayı bu ülkede çalışmak insanlara çok cazip gelmektedir.

Avustralya’da dil eğitimi almakta olan öğrenciler aynı zamanda Avustralya’nın sayısız doğal güzelliklerini görebilme imkanına sahiptir. Yani öğrenci dil öğrenirken ek olarak da muazzam doğal güzellikleri keşfetme fırsatı yakalayabilir.

Avustralya, farklı ülkelerden misafir ettiği öğrenciler bakımından dünya genelinde 3. sıradadır. Avustralya’daki şehirlerinin çoğunda bulunan ekonomik dil okulları ve saygın eğitim sistemi ile dünyaca takdir edilmektedir.

Avustralya doğa ile iç içe bir ülkedir. Hiçbir ülkede bulunmayan doğal güzelliklere ve farklı türden sevimli hayvanları ile her yıl turist akınına uğrayan turizm ülkelerinden biridir. Aynı zamanda içinde dünyanın en büyük mercan kayalıkları olan büyüleyici denizleri, günümüze kadar bozulmadan gelmiş yağmur ormanlarıyla turistlere harika bir tatil imkânı sunmaktadır. Bu yüzden öğrenciler ülkede eğitim aldıkları süre boyunca ülkenin bu doğal güzelliklerinden yararlanabilir ve kaliteli bir eğitim geçirebilirler.

Avustralya’da Dil Eğitimi İmkanları

Avustralya’da 100’den fazla özel İngilizce dil eğitimi kurs mevcuttur. Avustralya’da İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerin hangi amaçla İngilizce öğreneceğine bakılmaksızın her konu dalında öğrencilerini İngilizce konuşturmayı amaçlamaktadırlar. Ayrıca bazı üniversitelerde öğrencilere ek olarak dil eğitimi vermektedirler. Avustralya’da eğitim almış öğrenciler istedikleri takdirde Avustralya’da tatmin edici ücretlerle çalışabilir, isterlerse de farklı ülkelerde rahatlıkla iş bulabilirler.